„NOWE MEDIA” nr 9 już są, a w nim…

Baner1

Nowy, dziewiąty numer „NOWYCH MEDIÓW” pod redakcją Eryka Mistewicza już do nabycia http://sklep.operon.pl/product/show/12322.html, a w nim nasz, tzn. mój i mojej siostry, tekst o potrzebie terapii szokowej w polskiej nauce i szkolnictwie wyższym.

Ekran

Rosnąca biurokracja, postępujące wypieranie kultury akademickiej przez zwyczaje korporacyjne, a przy tym stałe obniżanie poziomu kształcenia i wymagań przy awansach naukowych oraz zastępowanie kryteriów merytorycznych formalnymi. Zanikają tradycyjne relacje mistrz–uczeń, za to umacniają się bizantyjskie obyczaje.  W polskim szkolnictwie wyższym, mimo wielu wysiłków reformatorskich, nie dokonano zmian, które podniosłyby poziom kształcenia i badań naukowych oraz zatrzymywały na uczelniach najlepszych absolwentów. Ewolucyjne zmiany tylko petryfikują dotychczasowy system. Czy wyższa edukacja w Polsce potrzebuje terapii szokowej?” – tak zaczyna się nasz tekst, który ukazał się w najnowszym numerze „NOWYCH MEDIÓW”.

„NOWE MEDIA” niebawem trafią do sieci Empik.

Nowe Media

W „dziewiątce” także duży blok tekstów pod prowokacyjnym tytułem „Koniec Twittera?” i inne artykuły. Świetne teksty, znakomici autorzy! Sami zobaczcie.

Ekran1

W sklepie Operon również nowości edukacyjne. Przed nowym rokiem szkolnym jak znalazł. Właśnie zajrzałam do „Edukacji wczesnoszkolnej” i „Szkoły podstawowej” (interesuje mnie ze względu na wnuki), a tam świetne pozycje i atrakcyjne ceny. Apeluję więc do rodziców, zajrzyjcie pod ten adres: http://sklep.operon.pl i zaopatrzcie swoje pociechy w wartościowe pomoce edukacyjne.

Małgorzata Wanke-Jakubowska

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia matematyk teoretyk, specjalista public relations, przez 27 lat była pracownikiem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i przez 18 lat rzecznikiem prasowym tej uczelni. Po studiach pracowała w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego na stanowisku naukowo-dydaktycznym; jej zainteresowania naukowe dotyczyły algebry ogólnej.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *