Wojna, zawieszamy publikację tekstów

Wojna w wyniku barbarzyńskiego ataku Rosji na Ukrainę zmienia wszystko. Dlatego na pewien czas, miejmy nadzieję, że nie bardzo długi, zawieszamy publikowanie nowych tekstów na naszym blogu. Szybkie dezaktualizowanie się informacji, zmiana sytuacji już nawet nie z godziny na godzinę, ale i z minuty na minutę, konieczność ważenia każdego słowa, sprawiają, że nasze komentarze na temat dramatycznych wydarzeń za wschodnią granicą nie miałyby sensu. A pisanie na inne tematy byłoby nie na miejscu.

Dlatego ograniczymy się do wyrażenia naszej solidarności z bohaterskim narodem ukraińskim, który podejmując zbrojny opór w obronie niepodległości swojej ojczyzny, walczy też o pokój dla nas, zatrzymując rosyjską nawałnicę u progu swoich zachodnich granic. Podobnie jak Polacy w 1920 roku zatrzymali sowiecką barbarię i uchronili zachodnią Europę przed najeźdźcą czerwonej zarazy.

Życzymy zwycięstwa Ukrainie, składamy hołd poległym bohaterom i walczącym w obronie swojej ojczyzny żołnierzom, wyrażając podziw dla dzielnego ukraińskiego narodu i jego przywódcy – prezydenta Wołodymira Zelenskiego, który okazał się prawdziwym mężem stanu, rozważnym i bezprecedensowo odważnym. Wyrażamy nadzieję, że wolny świat zda egzamin z odpowiedzialności i solidarności.

Pamiętamy, że Ukraińcy walczą i przelewają krew także w obronie Europy i świata przed rosyjską nawałnicą.

Героям слава, хай живе незалежна Україна!

 

Maria Wanke-Jerie i Małgorzata Wanke-Jakubowska

 

Maria WANKE-JERIE

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia matematyk teoretyk, specjalista PR, od 25 lat pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Współtworzyła pierwszy „Raport o stanie nauki w Polsce”. Współautorka biografii Romana Niegosza „Potrzeba ludzi przyzwoitych. Roman Niegosz – życie dla Polski” oraz „Zobowiązywała mnie przysięga. Proces Władysława Frasyniuka 1982”. Odznaczona Medalem „Niezłomni” (2013).

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *