Wstęp

Twitter Twins, czyli twitterowe bliźniaczki. Jesteśmy siostrami bliźniaczkami i każda z nas ma swój profil na Twitterze. Zanim zaczęłyśmy używać  tego narzędzia nowych mediów i odkryłyśmy, co można zyskać przez obecność na Twitterze, próbowałyśmy swoich sił na innych portalach społecznościowych. Ale – jak powtarza Eryk Mistewicz, który rozpropagował Twittera w Polsce – szkoda życia na Facebooka. Twitter to kwintesencja tego, czym są nowe media. Więcej, to najbardziej charakterystyczne medium nowych czasów. Nie przyjęłyśmy tego na wiarę, same to odkryłyśmy.

I tak poprzez Twittera weszłyśmy w świat nowych mediów, zanurzyłyśmy się w nim i zaczęłyśmy smakować wirtualnego życia. Właśnie, smakować, a nie przejadać się. Wiemy dobrze, że łatwo się uzależnić. Dlatego korzystamy z Twittera z umiarem.  I do tego chcemy zachęcać, także ludzi w naszym wieku, bo jesteśmy w wieku 60+. Dzięki Twitterowi  odkryłyśmy, że życie zaczyna się po sześćdziesiątce. Także w nowych mediach.

Będziemy opowiadać , co dał nam Twitter, jak poprzez  ten portal poznałyśmy wspaniałych ludzi i co udało nam się razem zrobić. Będziemy także dzielić się naszym doświadczeniem, a mamy je spore w rozmaitych dziedzinach (odsyłamy do naszych biografii – są bliźniaczo podobne, ale nie identyczne). Jesteśmy absolwentkami matematyki, próbowałyśmy swoich sił w pracy naukowo-dydaktycznej, mamy krótki epizod pracy nauczycielskiej i aktywności politycznej (kandydowałyśmy do Sejmu I kadencji). Przez wiele lat parałyśmy się dziennikarstwem, ale najdłużej i do końca etatowej aktywności zawodowej zajmowałyśmy się public relations w praktyce. Te różne obszary naszych doświadczeń znalazły się na stronie TwitterTweens.pl. Każdy nowy tekst będziemy sygnalizować na portalach społecznościowych uwidocznionych na naszej stronie. Nie tylko na Twitterze, ale także na Facebooku, Google+ i Instagramie.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Mwj & Mwj