Wielkanoc 2023

Dziś trzeci dzień Wielkiego Tygodnia, a pojutrze zaczyna się Triduum Paschalne – ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii oraz misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, najważniejsze dni roku liturgicznego.

Na ten szczególny czas życzymy naszym Czytelnikom pokoju w sercach i wyciszenia emocji,  ucieczki od codziennego zgiełku i pogłębionej refleksji nad najważniejszymi prawdami naszej wiary. Niech słowa Jezusa „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” będą zaczynem radości i Bożego światła, które przezwycięża każdy mrok, a miłość Zmartwychwstałego Chrystusa stanie się źródłem siły, nadziei i ufności!

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wielu łask Bożych, radosnego świętowania w gronie najbliższych i niech radość ze zmartwychwstania Chrystusa towarzyszy Wam, drodzy Czytelnicy i Waszym rodzinom przez kolejne dni i miesiące 2023 roku.

Wesołego Alleluja!

Zwycięzca śmierci, piekła i szatana

Wychodzi z grobu dnia trzeciego z rana,

Naród niewierny, trwoży się przestrasza

Na cud Jonasza. Alleluja

Ustąpcie od nas smutki i trosk żale

Gdy nasz zbawiciel tryumfuje w chwale

Ojcu swojemu już uczynił zadość

Nam niesie radość. Alleluja.

Maria WANKE-JERIE

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia matematyk teoretyk, specjalista PR, od 25 lat pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Współtworzyła pierwszy „Raport o stanie nauki w Polsce”. Współautorka biografii Romana Niegosza „Potrzeba ludzi przyzwoitych. Roman Niegosz – życie dla Polski” oraz „Zobowiązywała mnie przysięga. Proces Władysława Frasyniuka 1982”. Odznaczona Medalem „Niezłomni” (2013).

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. mmigiel@o2.pl' mmw pisze:

    Dziękuję bardzo za bardzo ładne życzenia Niech się spełniają Radosnego Alluluja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *