Usunąć plamy z żywicy

 DSCN6125

Każdemu może się zdarzyć. W upalny dzień usiadłam na rozgrzanej słońcem drewnianej ławce. Nie zauważyłam, że cała była pokryta kroplami żywicy, która na skutek wysokiej temperatury wydostała się szczelinami na powierzchnię drewna. I w jednej chwili moje jasne szorty pokryły się na całym siedzeniu mnóstwem ciemnych, lepiących plamek. Myślę sobie, katastrofa. I to nie dlatego, że oznaczało to jakąś wielką stratę materialną, bo moje spodenki kosztowały niewiele. Ale bardzo je lubiłam. I akurat zaczyna się lato…

Poszukałam w Internecie. Radzono terpentynę, rozpuszczalniki wszelkiego rodzaju, benzynę, aceton, spirytus. Niczego takiego pod ręką nie miałam. Udałam się do sklepu z kosmetykami po radę i usłyszałam: „Pani więcej wyda na te środki czyszczące niż te szorty są warte. Z tego nic nie będzie”. I wtedy przyszedł mi do głowy zmywacz do paznokci. Skoro lakier rozpuszcza, to może i tę nieszczęsną żywicę też.

Kupiłam. Buteleczka kosztowała raptem 1,20 zł. Wylałam na spodenki, potarłam gąbką i… ani śladu plam. Nie chciałam wierzyć, ale to naprawdę działa!

Dlatego, gdy z lasu przyniesiecie na ubraniu taką niechcianą niespodziankę, głowa do góry. A zmywacz do paznokci można kupić wszędzie. I kosztuje grosze.

Małgorzata Wanke-Jakubowska

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia matematyk teoretyk, specjalista public relations, przez 27 lat była pracownikiem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i przez 18 lat rzecznikiem prasowym tej uczelni. Po studiach pracowała w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego na stanowisku naukowo-dydaktycznym; jej zainteresowania naukowe dotyczyły algebry ogólnej.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *