Many na organy

To będzie wyjątkowy koncert, który nie tylko dostarczy wrażeń artystycznych, ale pozwoli dołożyć cegiełkę do szlachetnej inicjatywy. Każdy, kto kupi bilet, dołączy do długiego łańcucha ludzi dobrej woli i pomoże uratować organy w kościele św. Macieja. A koncert to absolutny hit.

PLAKAT Many na organy (1)

 

W kościele św. Macieja we Wrocławiu robaczki podjadały pięknie brzmiący manuał organowy. Studenci Duszpasterstwa Akademickiego Maciejówka wraz z Fundacją Mathesianum postanowili uratować instrument dla dobra kultury muzycznej, liturgii, sztuki ale i dla ich koleżanki niewidomej Marysi, która studiuje na Akademii Muzycznej, a jej marzeniem jest zagrać na organach w jej ulubionym kościele św. Macieja.

Pomysł jest prosty – koncert, który pozwoli uratować piękny, choć niewielki instrument. Zatem 15. maja w sali Impartu o godzinie 15.00 niecodzienny koncert. W pierwszej części piosenki lat dwudziestych pochodzące ze spektaklu Cafe Fantazja, a w drugiej absolutny hit, czyli premiera najnowszej płyty Bartłomieja Kota „Wrocławskie spacery” z udziałem gwiazd rodzimej sceny jazzowej jak choćby Piotra Barona, czy Łukasza Matuszyka. Koncert poprowadzi Jerzy Skoczylas. Każdego, kto kocha muzykę albo chce wesprzeć dzielnych studentów może się czuć gorąco zaproszony.

Rezerwacji biletów można dokonać wysyłając mail na adres: manynaorgany@mathesianum.org

Każdy, kto zechce wesprzeć studentów może dokonać wpłaty na konto: Bank PEKAO S.A. 89124040251111001067116077 z tytułem: renowacja organ

Maria WANKE-JERIE

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia matematyk teoretyk, specjalista PR, od 25 lat pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Współtworzyła pierwszy „Raport o stanie nauki w Polsce”. Współautorka biografii Romana Niegosza „Potrzeba ludzi przyzwoitych. Roman Niegosz – życie dla Polski” oraz „Zobowiązywała mnie przysięga. Proces Władysława Frasyniuka 1982”. Odznaczona Medalem „Niezłomni” (2013).

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. stanorion@gmail.com' Vector pisze:

    Bardzo lubię muzykę organową. Mam też sentyment do mojego poprzedniego miejsca zamieszkania, czyli Wrocławia, ale 15 maja pracuję i nie będę mógł wybrać się na koncert. Chętnie wyślę kwotę na podane konto, przynajmniej o równowartości biletu, by dołożyć cegiełkę na renowację organów.

    PS Proszę nie zamieszczać tego komentarza na TT i proszę o podanie ceny biletu.
    Pozdrawiam najmocniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *