Bramy Miłosierdzia

Trwa Święty Rok Miłosierdzia, czas szczególnych łask. Na ten wyjątkowy rok Sławomir Bienias przygotował wirtualną mapę http://www.bramymilosierdzia.pl, na której oznaczył wszystkie miejsca w Polsce, gdzie znajdują się Bramy Miłosierdzia – można je wyszukać przez wpisanie nazwy miejscowości i diecezji, ale też przy pomocy systemu GPS znaleźć Bramę w najbliższej okolicy.

bm_01

Projekt jest całkowicie niekomercyjny i służy wyłącznie temu, żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej szczególnej Łaski w Roku Miłosierdzia. Poniżej krótki opis projektu, przygotowany przez autora.

Internetowa mapa Bram Miłosierdzia w Polsce

Od kilku dni można z łatwością znaleźć w Polsce miejsca szczególnych łask w Roku Świętym Miłosierdzia. Służy do tego wirtualna mapa Bram Miłosierdzia, pozwalająca na szybką lokalizację sanktuariów i kościołów, w których można uzyskać ten wyjątkowy odpust.

bm_02

Zgodnie z zaleceniem Papieża Franciszka na Rok Święty Miłosierdzia, w III Niedzielę Adwentu na terenie całej Polski otwarto Bramy Miłosierdzia – miejsca szczególnych łask i odpustów dla wiernych, którzy je pobożnie nawiedzą. Biskupi wskazali w swych diecezjach sanktuaria i kościoły, w których taki odpust można uzyskać.

Chcąc ułatwić skorzystanie z tak wspaniałego daru przygotowałem narzędzie, które pozwala w prosty sposób odnaleźć Bramę Miłosierdzia w pobliżu miejsca zamieszkania lub na trasie podróży. Wystarczy wejść na wirtualną mapę na stronie http://www.bramymilosierdzia.pl i wyszukać Bramy w konkretnej diecezji lub miejscowości.

bm_mapa01

Korzystając z ramki „Lokalizacji” można przejrzeć listę Bram, a po wybraniu interesującego nas miejsca zostaniemy przeniesieni do odpowiedniego punktu na mapie. Kliknięcie na dowolną Bramę da nam informacje o nazwie, metropolii, diecezji oraz przybliżonym adresie, który pozwoli na użycie go w nawigacji GPS. Korzystając z mapy na urządzeniach mobilnych (takich jak smartfony czy tablety) odwiedzający może włączyć opcję „geolokalizacji użytkownika” i zobaczyć, gdzie w jego najbliższej okolicy znajdują się Bramy Miłosierdzia.

bm_mapa02

Taka opcja może wzbogacić nie tylko wakacyjne podróże o cenny duchowy wymiar. Internetowa mapa Bram Miłosierdzia w Polsce (http://www.bramymilosierdzia.pl) powstała w oparciu dokumenty biskupów oraz dane z portalu Wiara.pl i jej jedynym celem jest propagowanie Bożego Miłosierdzia tym w szczególnym, Jubileuszowym Roku. Zapraszam na stronę www.bramymilosierdzia.pl oraz do odwiedzania Bram Miłosierdzia w Polsce.

Sławomir Bienias

I ja również dołączam się do apelu Sławomira Bieniasa, aby skorzystać z wyjątkowego czasu łaski także podczas wakacyjnych wędrówek.

Małgorzata Wanke-Jakubowska

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia matematyk teoretyk, specjalista public relations, przez 27 lat była pracownikiem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i przez 18 lat rzecznikiem prasowym tej uczelni. Po studiach pracowała w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego na stanowisku naukowo-dydaktycznym; jej zainteresowania naukowe dotyczyły algebry ogólnej.

Możesz również polubić…

4 komentarze

 1. b.utecht@onet.pl' Barbara Utecht pisze:

  Bardzo dziękuję Pani Prof. za ten tekst oraz Panu Sławomirowi Bieniasowi za tę wspaniałą internetową mapę Bram Miłosierdzia, to dla mnie jakby prawdziwy bilet wstępu do Bożego Miłosierdzia. Wiem, że grzech narusza moją relację z Bogiem, po prostu przysłania mi Go, dlatego dzięki tej mapce mogę skorzystać z tej szczególnej łaski i znaku miłosierdzia, bo otwierają się Bramy Miłosierdzia przede mną , drzwi do uzyskania odpustów. Mapa ta, to doskonała Ewangelizacja, to przekaz życia: „co przyjąłem – przekazuję”. Jeszcze raz z serca dziękuję za umożliwienie mi dzięki tej mapce łatwego dostępu do Bram Miłosierdzia. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

 2. katarzyna.walus@onet.pl' Katarzyna Waluś pisze:

  Każdy z osobna ma prawo do swojej wiary, Najważniejsze aby była szczera i prawdziwa. . nie krzywdziła …pozdrawiam serdecznie..

 3. aga_marka@wp.pl' Aga pisze:

  Plus jeszcze jedna – taka wyjątkowa – jednodniowa http://jawor24h.pl/powiat/wiadomosci/8100/brama-milosierdzia-w-mecince . Pozdrawiam

 4. slawomir@bienias.info.pl' Sławomir Bienias pisze:

  Dziękuję za ten tekst i za rozpowszechnienie informacji na temat tego projektu.
  Dziękuję również za wszystkie komentarze, dzięki którym poczułem, że to co zrobiłem miało sens 🙂
  @Aga, dodałem na mapę tę jednodniową Bramę w Męcince – dziękuję za informację!
  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *